Jak sprawnie ważyć pojazdy

Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć jednym zdaniem. Aby poprawnie ważyć pojazdy niezbędna jest właściwa waga. W tej materii mamy do czynienia ze specjalnymi wymaganiami, normami i przepisami do których należy się stosować. Jeśli będziemy się stosować do podstawowych wytycznych to z pewnością przeprowadzenie poprawnego ważenia nie przysporzy problemu.

Konstrukcja wagi

Jeśli znamy już podstawowe procedury to pora przejść do tematu konstrukcji wagi samochodowej. Konieczny jest łatwy wjazd i zjazd, czy to rampa w przypadku wagi najazdowej, czy po prostu utwardzone podłoże w przypadku wag zagłębionych. Dużą pomocą dla kierowcy są również barierki przy wagach najazdowych, aby podczas manewru nie zjechać z wagi.

Technologia

Sprawne ważenie ułatwia technologia XXI wieku. Wagi samochodowe to w pełni skomputeryzowane systemy informatyczne, gdzie wystarczy dosłownie wjechać na wagę i wszystkie dane zostają wyświetlone na komputerze w biurze. Jest to o tyle pomocne, że nie trzeba angażować osób trzecich do obsługi wagi, gdyż wszystkie dane zapisują się w komputerze. Dzięki profesjonalnym czujnikom tensometrycznym jest bardzo mała szansa na błąd. W obecnych czasach wagi samochodowe są precyzyjnymi urządzeniami pozwalającymi kontrolować wagę w większości przedsiębiorstw. Jeśli posiadamy wagę z poprzedniej epoki to warto ją zmodyfikować montując elektroniczne czujniki, a dzięki temu usprawnimy naszą pracę oraz zaoszczędzimy dzięki dokładności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *