Jaką wagę wybrać

Jest kilka rodzajów wag samochodowych. Wybór każdej z nich zależy od wielu czynników.  Są nimi uwarunkowania prawne oraz między innymi potrzeby inwestora. Współczesne wagi możemy umieścić na praktycznie każdym podłożu. Nie ma potrzeby budowania skomplikowanych fundamentów jak to miało miejsce kiedyś. Jeśli zdecydujemy się na np. wagę najazdową nie mamy obowiązku w ogóle budować fundamentu, gdyż możemy ją zainstalować na płytach betonowych lub na utwardzonym placu.

Jeśli podejmiemy decyzję o budowie wagi z fundamentem to postawienie jej zajmie znacznie dłuższy okres czasu niż wagi bez fundamentów. Rzecz jasna waga z fundamentami ma znacznie więcej zalet niż waga bez fundamentów, ale za to waga bez fundamentów jest znacznie szybsza w budowie. Oczywiście kolejną zaletą wspomnianej wagi jest możliwość przewiezienia jej w dowolne miejsce, czego nie da się zrobić tak łatwo z wagą z fundamentami.

Wagi samochodowe zbudowane są zazwyczaj ze stali, betonu lub są stalowo – betonowe. Zaletą pomostu stalowego jest bez wątpienia jego waga, która w zestawieniu trzech rodzajów jest najniższa. Wadą będzie słabsza wytrzymałość, dlatego w przypadku dużego przedsiębiorstwa w którym dziennie ważonych są setki pojazdów lepszym rozwiązaniem będzie waga betonowa lub stalowo betonowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *