Kiedy waga jest niezbędna

Waga samochodowa jest niezbędnym elementem w wielu branżach. Poczynając od rolnictwa na przemyśle wydobywczym kończąc. Praktycznie każdego dnia możemy się spotkać z zastosowaniem wagi samochodowej, mimo że tego wyraźnie nie widzimy.

Gdzie waga jest niezbędna

Waga samochodowa jest niezbędna przede wszystkim w składach opału i kruszyw. Skąd bez wagi wiedzielibyśmy że sprzedawana przez nas tona np. pisaku jest toną a nie 2 tonami. W tego typu towarach wyznacznik objętościowy tzw. na oko nie działa, gdyż mokry piasek jest o wiele cięższy od suchego. W takim przypadku z pomocą przychodzi waga samochodowa, której zadaniem jest kontrola.

Waga w rolnictwie

Kolejną gałęzią przemysłu gdzie wykorzystuje się wagi samochodowe jest bez wątpienia rolnictwo. To właśnie w tej branży najczęściej mamy do czynienia z nieprawidłowościami. Z tego też powodu wielu rolników instaluje wagę głównie w celach kontrolnych. Ale to nie jedyny powód instalacji tego przecież nie taniego sprzętu. W wielu przypadkach rolnicy zarabiają na dzierżawie wagi użyczając ją okolicznym rolnikom, a nawet małym przedsiębiorstwom. Zazwyczaj małe firmy nie potrzebują własnej instalacji, gdyż proces ważenia przebiega u nich rzadziej niż raz dziennie. W takim przypadku można podpisać umowę z taką firmą na np. kilka ważeń w tygodniu za odpowiednią kwotą i waga samochodowa się zwraca, a dodatkowo służy nam jako sprzęt kontrolny. W przypadku wag rolniczych warto zapoznać się z ofertą firmy Gawag, która jest szczególnie polecana przez użytkowników w rolnictwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *